Ферстаппен Домінує на Гран-прі Канади серед Драми: Захоплюючий Огляд Гонки

Главная страницаНовини

Опубліковано: 15:38, 12/06/2024 ,
Джерело: f1analytic.com

Макс Ферстаппен виборов перемогу на Канадському Гран-Прі вже втретє поспіль, забезпечивши собі шосту перемогу сезону і позначивши свою 60-ту загальну кар'єрну перемогу.

Під час кваліфікації на трасі Сіркуіт Жіль Вільньв у Монреалі Джордж Рассел виборов поул-позицію для Mercedes, відповідно до часу Макса Ферстаппена в Red Bull, обидва показавши час 1 хвилина 12.000 секунд. Рассел виборов першість через те, що встановив найшвидший коло першим. Ландо Норріс на McLaren посів третє місце в кваліфікації.

Ферстаппен опинився під наріканням на початку Q2 за те, що припаркував свою машину на піт-лейні з носом, направленим в бік швидкої смуги, під час поспіху, щоб виїхати на трасу через раптовий дощ, офіціали попросили поговорити з ним з приводу обвинувачення в тому, що він не уступив дорогу іншим машинам. Проте обвинувачення було відкинуте, оскільки жодне з коліс Ферстаппена не перетнуло лінію показу швидкої смуги.

У гонці топ-три кваліфікованих також зайняли подіум у неділю, хоча в іншому порядку. Ферстаппен скористався можливістю серед хаосу після першого виходу безпеки, спровокованого Логаном Сарджентом на 25-му колі. Норріс фінішував другим, тоді як Рассел задовольнився третім місцем.

Гонка була спостережена змішаною погодою, що призвело до кількох інцидентів і вражаючих обгонів. Топ-три гонщики постійно міняли позиції, з двома виходами безпеки. Норріс втратив своє лідерство під час першого періоду безпеки після проходження виходу в бокс рівно перед його оголошенням, що звело його на третє місце після його піт-стопу. Після цього Ферстаппен взяв контроль над гонкою до фінішу.

Ферстаппен прокоментував гонку, сказавши: "Так, це була дуже божевільна гонка, і нам довелося бути на вершині наших рішень. Ми залишалися спокійними, заїхали вчасно в бокс, і виходи безпеки працювали для нас добре. Після цього ми керували відставаннями. McLaren і Mercedes також боролися з нами на різних етапах, так що це було дуже весело там".

Спочатку Рассел випереджав гонку, швидко віддаляючись, але Ферстаппен зближувався, коли траса висихала. Пілоти Haas Ніко Гюлькенберг і Кевін Магнуссен вразили в самому початку з дощовими шинами, але їхня стратегія вдарилася в їхню спину, коли вони заїхали на інтермедія на момент, коли траса висохла, фінішувавши відповідно 11-м та 12-м.

Ферстаппен наблизився до Рассела на 16-му колі, але зробив помилку, дозволивши Норрісу зблизитися на 0,5 секунди. Потім Норріс випередив Рассела на 21-му колі, щоб взяти лідерство. Помилка Рассела дозволила Ферстаппену його обійти. Гонка бачила, як Логан Сарджент зіткнувся на 25-му колі, спровокувавши виход безпеки. Норріс, випереджаючий на вісім секунд, пропустив в'їзд в бокс безпеки безпосередньо перед оголошенням про безпеку, звівши його на третє місце після його піт-стопу. Після цього Ферстаппен побудував відставання в чотири секунди до того, як траса знову висохла.

Без подальшого дощу гонщики перейшли на сухі шини. Ферстаппен був першим серед лідерів, хто заїхав в бокс, за ним Рассел. Норріс здійснив свій піт-стоп через два кола, повернувшись у гонку на другому місці. На 53-му колі Серхіо Перес вдарився у стіну, пошкодивши заднє крило. Карлос Сайнц-молодший втратив контроль, зіштовхнувшись з Вільямсом Албоном, що призвело до ще одного періоду безпеки.

Феррарі пережило важкий уїк-енд, з Шарлем Леклером, який відступив рано через проблеми з електрикою та нечасним переходом на сухі шини.

Рассел та Гамільтон скористалися другим періодом безпеки, щоб перейти на нові гладкі шини, що вийшло їм на користь. Ферстаппен відірвався на рестарті, з Норрісом і його командним колегою Оскаром Піастри позаду. На 62-му колі Рассел та Піастрі вступили в боротьбу, що призвело до того, що Рассел опустився на п'яте місце після незначного контакту. Гамільтон піднявся на четверте місце, обійшовши Піастрі за п'ять кіл. Рассел наступив на його шлях через одне коло.

На останньому кругу Рассел обійшов Гамільтона, щоб забезпечити собі третє місце. Серед помітних набравших очок були пара Aston Martin Фернандо Алонсо і Ланса Стролла, а також Даніель Ріккардо, який фінішував восьмим. П'єр Гаслі та Естебан Окон з Alpine завершили топ-десятку.

Ферстаппен тепер очолює чемпіонат з 194 очками, за ним слідує Шарль Леклер з 138 очками. Наступна гонка Ф1 відбудеться в Іспанії на трасі Каталунья менше ніж через два тижні.

Джерело: Auto Racing (англійською)