Фото Шолом
З розвитком своєї автоспортивної кар'єри Вальттері перебрався з рідної Фінляндії в британський Оксфорд, щоб бути постійно не жити в готелях.

В останні роки Боттас зустрічається з Емілією Піккарайнен; фінської плавчихою-спрінтерші.

Спортивна кар'єра

Фінн почав свою гоночну кар'єру на початку 2000х років з картингових гонок. Вальттері поступово пройшов всі щаблі подібних змагань, кілька разів виграв чемпіонат Фінляндії в класі Формула-А і Intercontinental A; брав участь у чемпіонатах Європи та світу на подібній техніці.

У 2007 році Боттас вперше пробує себе в гонках формульного типу, сівши за кермо машини дволітровою Формули-Рено. C перших же гонок фін став показувати непогану швидкість і стабільність результатів: у британській серії він виграв три з чотирьох стартів у зимовому чемпіонаті, а в північноєвропейському кубку посів третє місце в особистому заліку основного першості. На наступний рік Вальттері, набравшись досвіду подібних гонок та вивчивши траси стає чемпіоном північноєвропейського кубка, а також дебютує в більш престижному Єврокубку, де також стає чемпіоном.

У 2009 році фін перебирається в гонки машин класу Формула-3, підписавши контракт з командою ART Grand Prix. Базовим чемпіонатом стає Євросерія, але також команда заявляється на ряд престижних стартів британської серії, F3 Masters і Гран-прі Макао. В основному чемпіонаті Боттас швидко стає майстром перших гонок, шість разів на десяти спробах реалізувавши стартові позиції в фінішний подіум, але по друге гонках виявляються не настільки вражаючими: лише чотири рази він потрапляє в очкову зону. Проте загальної стабільності вистачає на непогане для дебютанта третє місце в загальному заліку (попереду виявляються лише Жюль Бьянкі і Крістіан Фіторіс, значно випереджали за результатами весь пелотон по ходу змагального періоду). У червні Вальттері зміг виграти престижну гонку в Зандвоорт: різні помилки конкурентів дозволили йому зайняти поул, а потім в домінуючому стилі виграти гонку.

Через рік Боттас був одним з фаворитів сезону євросерії, але знову залишився лише третім в особистому заліку. Його випередили два пілоти Signature Team: повернувся в чемпіонат многопитний Едоардо Мортара і ровестников Вальттері Марко Виттман. Одним з доданків поразки фіна і ART Grand Prix стала використання іншої силової установки: Mercedes Боттас дещо поступався Volkswagen конкурентів. Невеликий реванш було взято в червні, коли Боттас вдруге виграв зандвортскій Masters.

У ці ж терміни менеджмент Вальттері влаштовує йому перші тести в Формулі-1: Тото Вольфф, викупивши частину акцій Williams F1, поступово все активніше привертає фіна до тестів команди, поки в 2013 році не знаходить можливість посадити його в кокпіт бойової машини. Поки співпрацю з британською командою ще не настільки щільно, Боттас в 2011 році продовжує брати участь в гонках Формули-3 і в її аналогу; серії GP3. В останній, виступаючи за ART Grand Prix, він в 2011 році стає чемпіоном, серйозно випередивши майже всіх суперників за рівнем стабільності результатів.

2012 Боттас проводить в якості тест-пілота Williams F1, регулярно беручи участь в тренуваннях Гран-прі, а в рік потому підвищується керівництвом до статусу одного з бойових пілотів британського колективу. Підготовлена ​​до того сезону техніка виявилася мало конкурентоспроможна і Валттері і його партнер Пастор Мальдонадо вкрай рідко отримували можливість боротися за очки, часто випереджаючи лише пару команд-аутсайдерів чемпіонату. Фін, втім, періодично отримував шанси проявити себе: так під час дощової кваліфікації на Гран-прі Канади він зміг піднятися аж на третю сходинку підсумкового протоколу, а в гонках і йому і венесуельцю вдалося реалізувати лише один шанс на фініш в очковій зоні: Пастор фінішував десятим на Гран-прі Угорщини, а Валттері завоював восьме місце на Гран-прі США. У міжсезоння Мальдонадо, розчарований можливостями Williams F1, покинув британську команду, а Боттас знайшов можливість продовжити контракт з організацією ще на сезон.

Всі новини про: Валттері Боттас

16/03 - Боттас: Stake має вирішити проблему з піт-стопами
22/02 - Боттас: Новий болід значно кращий за попередній
14/02 - Боттас: Хемілтон досягне успіху у Ferrari
14/02 - Боттас: Я хочу виступати за Audi у 2026 році
09/02 - Боттас: Мій пріоритет - це Audi, а не Mercedes
09/02 - Боттас: Ніколи не думав, що Хемілтон опиниться у Ferrari
08/02 - Боттас: Stake мусить зробити крок вперед цього сезону