Льюіс Хемільтон - переможець Гран-Прі Канади

Главная страницаНовини

Опубліковано: 23:01, 10/06/2012 ,

24_da96e36756b8-jpg-1311522592.jpg (72.2 Kb)Розстановка гонщиків на старті Гран-Прі Канади вийшла вельми цікавою - команди допрацювали машини, вперше за сезон використовувалася конфігурація з невеликою притискною силою, до того ж багато хто знайшов підхід до нової гумі Pirelli. Багато, але не всі - погода по ходу уїк-енду поступово поліпшувалася, різниця в температурі асфальту в порівнянні з п'ятничними вільними заїздами, коли гонщики працювали на довгих серіях кіл, виявилася досить значною, і в суботу ті, хто дуже комфортно відчував себе в п'ятницю , скаржилися на складнощі з прогріванням шин.

Кваліфікацію впевнено виграв Себастьян Феттель, випередивши суперників на три десятих - діючий чемпіон світу став єдиним, кому вдалося проїхати коло швидше 1:14, але боротьба позаду лідера вийшла щільною.

На старті обійшлося без інцидентів. Перша шістка зберегла позиції, ді Реста випередив Грожана. На другому колі Масса обігнав Росберга, потім Ніко випередив і ді Ресту. Феттель відірвався від суперників на 1.4 секунди, уникнувши ризику атаки за допомогою DRS.

На 13-му колі Масса провів піт-стоп, на 14-му ді Реста і Шумахер змінили шини, на 15-му Райкконен випередив Баттона в боротьбі за сьому позицію. На 16-му колі Баттон побував в боксах, а Хемілтон підібрався на дистанцію атаки до Феттелю, але Себастьян звернув на піт-лейн, отримавши комплект Soft.

На 24-му колі Картікеян вилетів в першому повороті, а потім зупинив машину в четвертому, через пару кіл Педро де ла Роса зупинив машину в боксах через проблеми з гальмами.

На 44-му колі Шумахер провів другий піт-стоп - механіки намагалися полагодити керований елемент заднього антикрила, який зафіксувався у відкритому положенні, але невдало - на наступному колі Міхаель зупинив машину в боксах. На 46-му колі стюарди покарали Жана-Еріка Вірне штрафним проїздом за перевищення швидкості на піт-лейн.

Доля гонки вирішилася на останніх колах. На 62-му колі Хемільтон випередив Феттеля, який через пару кіл все ж звернув у бокси, а на 65-му - Алонсо, повернувши лідерство. Фернандо втратив у швидкості на зношеної гумі і на 66-му колі поступився позицією Грожану, що піднявся на друге місце, а на 68-му його випередив Перес, а на 69-му - Феттель, швидко відігравши на свіжих шинах час, витрачений на пізній піт -стоп.

Хемільтон виграв гонку, здобувши 18-ту перемогу в кар'єрі і першу в сезоні. Льюїс - сьомий переможець у семи перших Гран-Прі сезону 2012 року і новий лідер чемпіонату - фантастична інтрига!